Zakończenie kampanii #TwojeŻycieTwojaKarta nie oznacza, że problem handlu ludźmi znika. W szczególności w okresie wakacyjnym, kiedy młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę, warto podkreślić znaczenie czujności i bezpieczeństwa. Kampania miała na celu edukację oraz ostrzeganie przed pułapkami mogącymi prowadzić do handlu ludźmi. Każdy, kto planuje wyjazd, powinien być świadomy potencjalnych zagrożeń.
W kontekście rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu, bardzo ważne jest, aby podejmować przemyślane decyzje. Coraz częściej młode osoby decydują się na wyjazdy w poszukiwaniu pracy w innych krajach, co naraża je na ryzyko. Należy pamiętać, że nie każda oferta jest bezpieczna, a przestępcy mogą przybierać wizerunek godny zaufania. Warto zatem zwracać uwagę na wszelkie sygnały ostrzegawcze, które mogą wskazywać na problematyczną sytuację.
Aby pomóc w uniknięciu zagrożeń, kampania przekonywała, że nawet jedno pytanie lub wątpliwość mogą prowadzić do zmiany sytuacji. Osoby, które posiadają wątpliwości dotyczące ofert pracy lub relacji, zachęca się do kontaktu z odpowiednimi instytucjami. W Lubinie dostępne są m.in. numery alarmowe do policji oraz interwencyjnej Fundacji La Strada, które oferują pomoc w trudnych sytuacjach. Niezwykle istotne jest, by nie pozostać w milczeniu, gdy coś budzi niepokój.
W trakcie kampanii #TwojeŻycieTwojaKarta starano się uświadamiać mieszkańców, że problem handlu ludźmi dotyczy każdego, niezależnie od statusu społecznego czy lokalizacji. Współpraca z Fundacją La Strada miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tego, jak łatwo można stać się ofiarą. Każdy powinien dbać o swoje bezpieczeństwo i nie bać się prosić o pomoc, gdy sytuacja staje się niejasna lub niebezpieczna.
Źródło: Policja Lubin
Oceń: Koniec kampanii #TwojeŻycieTwojaKarta – ale temat bezpieczeństwa wciąż aktualny
Zobacz Także